Zaprojektowanie ciekawych, funkcjonalnych i przytulnych wnętrz może być wyzwaniem, szczególnie, kiedy metraż nie jest duży. Na szczęście dzisiaj projektanci i producenci mebli i dodatków proponują nam wiele interesujących propozycji, z których warto korzystać i którymi warto się inspirować. Jak sprawić, aby małe pomieszczenia były wyjątkowe i odpowiednie do życia?

Kolory, materiały, tworzywa – wybieramy!

Kluczem do zaprojektowania ciekawych wnętrz o niewielkim metrażu jest zastosowanie rozwiązań, które pozwolą je optycznie powiększyć. Podstawą są tu oczywiście jasne kolory na ścianach i unikanie ciemnych, przytłaczających elementów. Doskonale sprawdzają się na ścianach pastele, ale możemy też iść w chłodne, stonowane kolory szarości. Nie zasłaniajmy nadmiernie okien – zamiast firan czy zasłon zastosujmy lekkie rolety, najlepiej z jasnych tkanin. Pozwolą one na zachowanie prywatności, wpuszczą do wnętrza odpowiednią ilość światła… i pozwolą oryginalnie uzupełnić wnętrze! Istotne jest również oświetlenie – wybierajmy lampy o otwartych kloszach, które oddadzą jak najwięcej światła żarówki. Ciekawe okażą się również klosze rattanowe, papierowe czy z jasnego, przezroczystego szkła, które nadadzą charakteru.

Meble do niewielkiego salonu

Jak zaaranżować niewielki salon? Wydzielmy strefę wypoczynkową: wybierzmy wygodną, najlepiej rozkładaną dwuosobową kanapę w jasnej tapicerce – mówią pracownicy sklepu notodo.pl. Uzupełnieniem kanapy niech będzie niewielki stolik kawowy (np. z rattanu czy metalowy) oraz wygodny fotel w stylu lat 60. Pomieszczenie uzupełnijmy ozdobnymi lustrami oraz grafikami i zdjęciami, które możemy rozwiesić na jednej ścianie. Przydatna może okazać się również komoda lub szafa wnękowa, jeśli jest na nią miejsce.

Comments are closed.