Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu nie jest dzisiaj trudne – olbrzymia ilość kompletów meblowych ogrodowych w sklepach producentów sprawia, że bez trudu znajdziemy meble dopasowane do naszych potrzeb. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego kompletu? Czy istotne są materiały? Jak uzupełnić strefę wypoczynkową?

Idealne meble ogrodowe 

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe? Podstawą dla kupujących jest estetyka, ale i trwałość czy atrakcyjna cena. Współcześnie najchętniej kupowane są komplety technorattanowe, które odznaczają się doskonałym designem, ale i trwałością – mówią projektanci ze sklepu gardenspace.sk. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach wypoczynkowych, kawowych: znajdziemy w nich sofy, fotele, leżanki ogrodowe, stoliki kawowe. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach – są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – jej nieporowata struktura nie chłonie brudu, jest wysoce odporna na uszkodzenia. 

Parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

Chcąc odpoczywać w pełni komfortowo warto również pomyśleć o funkcjonalnym parasolu ogrodowym, który ochroni nas przed słońcem, ale i niespodziewanym deszczem. Parasole tworzone są z wysokiej jakości tworzyw: czasze wykonuje się z materiałów technicznych pokrytych poliuretanem, główna oś tworzona jest z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci oraz korozją. Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji – pozwala to na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. W okresie jesieni i zimy parasole warto skryć pod dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi. Pozwolą one na zachowanie oryginalnego, żywego koloru czaszy. 

Comments are closed.