Dekorowanie wnętrz wymaga wiele kreatywności i ciężkiej pracy. Zwykle, by urządzić wnętrze trzeba mieć świetny pomysł i sporo czasu na jego realizację. Dlatego właśnie warto sięgać po rozwiązania, które umożliwiają szybkie utworzenie ładnych dekoracji ściennych. Co będzie lepsze – naklejki ścienne czy szablony malarskie?

Bardziej kreatywne

Nie ulega wątpliwości, że szablony malarskie umożliwiają bardziej kreatywne działanie niż naklejki. Szablon możesz obracać, by uzyskać wzór o odbiciu lustrzanym albo namalować tylko część wzoru czy użyć do jego wypełnienia kilku różnych kolorów. W przypadku naklejek ściennych niestety trzeba korzystać z dekoracji, którą zaprojektował producent i właściwie nie ma możliwości ingerencji w jej wygląd.

Szablony można ze sobą dowolnie łączyć po to, by tworzyć nowe i jeszcze ciekawsze wzory. Dzięki temu powstałe dekoracje mogą być wyjątkowe i bardzo osobiste. Dają też dużą możliwość dopasowania ich do rozmiaru wnętrza. Jeśli pomieszczenie jest duże, to wzór można po prostu powtórzyć. W przypadku naklejek to niemożliwe.

Dopasowane do wnętrza

Szablon można zamalować farbą w wybranym przez siebie kolorze. Można więc mieć pewność, że otrzymany wzór będzie doskonale pasował do wnętrza. Nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego odcienia, czy też nawet na użycie farby z dodatkiem błyszczących drobinek.

Zakup ściennej naklejki, która idealnie pasuje do wnętrza, może pochłonąć sporo czasu i sił. Jeśli zależy Ci na naklejkach w konkretnym kolorze i wzorze, to znalezienie ich bywa wyzwaniem. Dlatego też zdarza się, że trzeba zgodzić się na kompromis i użycie naklejek, które nie pasują w 100% do projektu wnętrza.

Trwałe

Naklejki bywają nietrwałe. Jeśli ściana nie została właściwie przygotowana do ich przyklejenia, to naklejki mogą już po kilku tygodniach odklejać się od ściany i sprawiać, że całe pomieszczenie będzie wyglądało nieestetycznie. Na ich szybsze odklejanie się wpływa też wilgoć w powietrzu. Naklejki nie nadają się więc do łazienek lub kuchni.

Wzory namalowane przy pomocy szablonów malarskich są zdecydowanie trwalsze. Może to być ich duży atut, bo zmniejsza konieczność szybkiego wykonania kolejnego remontu. Usunięcie wzorów nie jest też szczególnie trudne. W przypadku naklejek trzeba będzie usunąć klej i wszystkie jego pozostałości. W przypadku namalowanych wzorów – wystarczy po prostu je zamalować, a nie pozostanie po nich żaden ślad.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.