Olbrzymi wybór mebli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Chcemy, aby nasze meble do ogrodu były funkcjonalne, trwałe, ale przede wszystkim: piękne. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj topowi producenci? Jakie meble rekomendowane są do ogrodów, a jakie na osłonięte tarasy?

Meble do ogrodu z technorattanu

Decydując się na zakup nowego kompletu mebli wybierzmy meble do ogrodu, które dopasowane będą do naszych potrzeb. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się kolekcje technorattanowe – są to rozbudowane kolekcje, w których znajdziemy przede wszystkim sofy, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów, wygodne krzesła i stoliki kawowe. Takie meble ogrodowe doskonale sprawdzą się zarówno w ogrodach i na tarasach, jak i werandach czy balkonach. Konstrukcja mebli technorattanowych opiera się na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci czy korozji. Okrycie mebli tworzy plecionka syntetyczna, która do złudzenia przypomina naturalny rattan.

Taras pod pergolą – jakie meble do ogrodu wybrać?

Dysponując osłoniętym tarasem warto rozważyć zakup eleganckich mebli rattanowych. Meble tego typu są projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, zaskakują ciekawym designem oraz funkcjonalnością. Wygodne krzesła rattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i korozją. Wierzch tworzy plecionka rattanowa. Aby nasze meble do ogrodu zachowały wspaniały wygląd przez wiele lat koniecznie chrońmy je przed bezpośrednim kontaktem z wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem na jesień i zimę jest ich ustawienie w przewiewnym miejscu, gdzie nie będą narażone na suche powietrze czy wilgoć. 

Comments are closed.