Kuchnia biala skandynawska to jedna z najciekawszych propozycji ostatnich czasów. Taka kuchnia stwarza niesamowicie ciepły klimat, który może powodować, że wiele osób z wielką przyjemnością, będzie spędzać tam czas – nie tylko, jeśli chodzi o gotowanie.

Jasna kolorystyka i proste meble

Kuchnia biala skandynawska wyróżnia się jasną kolorystyką, gdzie królują białe meble. To pomieszczenie, które z góry zakłada optyczne powiększenie całego wnętrza. Całość urządzona jest w niezwykle praktyczny sposób, dzięki czemu gotowanie sprawiać będzie wielką przyjemność. Architekci zwracają dużą uwagę na oświetlenie w takim pomieszczeniu. Dlaczego? Ponieważ w Skandynawii nie ma tak dużej ilości promieni słonecznych, dlatego też wszystkie pomieszczenia (nie tylko kuchnia) muszą zostać dobrze doświetlone za pomocą odpowiedniego rodzaju lamp. W kuchni często spotyka się lampy punktowe.

Kuchnia biala skandynawska z drewnianymi meblami

Najczęściej, w tego typu pomieszczeniach, ma się do czynienia z meblami wykonanymi z drewna. Jest to taki materiał, który sprawia, że cała przestrzeń wydaje się zdecydowanie bardziej przytulna. Przy tej okazji warto przypomnieć, że otaczanie się na co dzień naturalnymi elementami, jest dobre dla psychiki. Skoro kuchnia ma być urządzona w stylu minimalistycznym, to często następuje rezygnacja z szafek wiszących – o ile dostępna przestrzeń oraz powierzchnia może na to pozwolić. Dla przełamania bieli, można zdecydować się w kuchni na dodatki w kontrastujących kolorach. 

 

Comments are closed.