Laserowe usuwanie tatuażu to bezpieczny i mało inwazyjny sposób na całkowite pozbycie się tatuażu. Profesjonalnie wykonany zabieg przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu nie pozostawia blizn ani resztek tuszu pod skórą. Oto co powinieneś wiedzieć na temat likwidacji tatuażu laserem.

Jak wygląda usuwanie tatuażu laserem?

Istnieje kilka laserów do usuwania tatuażu. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki polecają swoim pacjentom lasery pikosekundowe, m.in. PicoSure Cynosure. Urządzenie świetnie sobie radzi zarówno z tatuażem czarnym i niebieskim, jak i z kolorowym. Lasery pikosekundowe charakteryzują się najkrótszym czasem trwania impulsu, co pozwala na przeprowadzenie skutecznej serii zabiegów w krótszym czasie niż w przypadku starszych technologii.

Działanie lasera polega na rozbijaniu pigmentu tatuażu na jak najdrobniejsze cząsteczki. Użycie lasera do usuwania niechcianych tatuaży angażuje naturalne procesy organizmu do usuwania atramentu. Mikroskopijne fragmenty tuszu wypłukiwane są przez układ limfatyczny. Im mniejsze cząsteczki, tym organizm lepiej radzi sobie z ich usunięciem.

Z zabiegu na zabieg tatuaż staje się coraz mniej widoczny, aż w końcu znika całkowicie. Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już po jednej procedurze. Po kilku dniach tatuaż wyraźnie blaknie. Dla uzyskania satysfakcjonujących wyników trzeba wykonać serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Plan leczenia jest ustalany indywidualnie w trakcie terapii. Po pierwszym zabiegu lekarz może ocenić, jak tatuaż reaguje na laser i na tej podstawie określić, ile mniej więcej zabiegów należy wykonać, aby całkowicie usunąć pigment spod skóry.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Zabieg z użyciem lasera pikosekundowego jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta, ponieważ urządzenie nie wywołuje efektu termicznego. W niektórych przypadkach zabieg może być oceniony jako bolesny, jednak odczucia bólowe zależą w dużej mierze od indywidualnego progu bólu. Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym jest stosunkowo nieinwazyjnym zabiegiem, który celuje tylko w tusz niechcianego tatuażu i nie wpływa na otaczającą go skórę. Powierzchnia ciała podczas procedury chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Odczucia podczas zabiegu ograniczają się zwykle do odczuwania ciepła o różnym nasileniu. W zależności od wrażliwości obszaru, z którego usuwany jest tatuaż oraz indywidualnego progu bólu, możliwe jest zastosowanie znieczulenia w postaci maści anestetycznej.

Usuwanie tatuażu a blizny

Laser pikosekundowy nie pozostawia blizn ani resztek tuszu pod skórą. Starsze technologie dużo gorzej radzą sobie z usuwaniem tatuażu – ich częstym skutkiem ubocznym jest powstawanie blizny na obrysie oryginalnego tatuażu. W przypadku lasera pikosekundowego tusz rozbijany jest dosłownie na pył, dzięki czemu organizm jest w stanie go sprawnie usunąć w całości. Dodatkowo PicoSure Cynosure stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra goi się szybko i sprawnie.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania tatuażu

Chociaż laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem mało bolesnym i bezpiecznym, to nie jest przeznaczone dla każdego. Do przeciwwskazań należą:

  • tatuaż w kolorze białym,
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do bliznowców,
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
  • aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze,
  • nowotwory skóry.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/


Comments are closed.