Kwas hialuronowy to substancja o wszechstronnym działaniu, wykorzystywana w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Jednym z jej zastosowań jest powiększanie i korekta ust. Kwas hialuronowy umożliwia zwiększenie objętości wąskich warg, a także poprawę ich kształtu. Na czym polega powiększanie ust? Wyjaśniamy.

Kiedy warto zdecydować się na powiększanie ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy są niezadowoleni z wielkości i kształtu swoich ust. Aby poddać się zabiegowi wypełniania ust, trzeba być w dobrej kondycji zdrowotnej, być pewnym swojej decyzji i mieć realne oczekiwania względem wypełniacza. Wśród przeciwwskazań do iniekcji kwasem hialuronowym wymienia się: ciążę i laktację, menstruację, epilepsję, alergię na składniki preparatu, nowotwory. Podczas konsultacji, która odbywa się przed powiększaniem ust, Pacjent zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu oraz możliwych powikłaniach.

Na czym polega korekta ust kwasem hialuronowym?

Przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego w usta skóra znieczulana jest przy pomocy kremu lub znieczulenia stomatologicznego. Procedura polega na precyzyjnym wstrzyknięciu wypełniacza w okolice ust. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki Warszawa Żoliborz Jędrusik 7, kwas hialuronowy wprowadzany jest delikatnie do tak zwanej czerwieni wargowej, a następnie precyzyjnie formowany i modelowany poprzez delikatny masaż. Powiększanie ust wykonywane jest w ten sposób, aby zachować naturalne proporcje. Lekarz wstrzykuje odpowiednią ilość kwasu hialuronowego w górną i dolną wargę. Według powszechnie przyjętych standardów górna warga powinna być mniejsza od dolnej – idealny stosunek wynosi 1:1,6.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania ust nie powinna sprawić zbyt wielu kłopotów. Przez kilka dni może występować obrzęk, przez co usta wydają się większe. Aby zapewnić wargom regenerację po zabiegu, należy przez dwa tygodnie unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z wizyt w saunie i na basenie. Przez kilka dni trzeba też ograniczać nadmierną mimikę twarzy i powstrzymać się od uciskania miejsc, w które wstrzyknięty został kwas hialuronowy.

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Zabieg powiększania ust powinien zostać wykonany przez doświadczonego lekarza. Warto zdecydować się na profesjonalne wypełnianie, jeśli zależy nam na naturalnych efektach oraz bezpiecznej, precyzyjnej i sprawnej iniekcji. Umiejętności, poziom wyszkolenia i doświadczenie specjalisty oraz wysoka jakość wykorzystanych preparatów, są podstawą udanego i satysfakcjonującego zabiegu. Jeśli szukasz kliniki medycyny estetycznej, której można w pełni zaufać, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

Procedura powiększania ust w klinice medycyny estetycznej poprzedzona jest konsultacją z Pacjentem. Lekarz musi przede wszystkim wykluczyć przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego. Musi też dopasować kształt ust do urody Pacjenta, uwzględniając jego oczekiwania. Doświadczony specjalista nie zdecyduje się na radykalną zmianę, wstrzykując dużą ilość kwasu hialuronowego, zaproponuje raczej stopniowe powiększanie ust tak, aby efekty były jak najbardziej naturalne.  

Comments are closed.