Odrastające włosy i ich regularna depilacja tradycyjnymi metodami potrafi po prostu zniszczyć powierzchnię skóry. Działanie na nią różnymi specyfikami takimi jak pianki, gorący wosk czy żyletki potrafią sprawić, że staje się szorstka, nieprzyjemna w dotyku i podrażniona. Ciągłe podrażnienia i czerwone krostki są dodatkowo bardzo bolesne. Aby raz na zawsze dać skórze odpocząć, ale pozbyć się włosów trzeba sięgnąć po cięższe działa. To depilacja laserowa, z której korzysta wiele osób mających takie problemy.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Kluczem na rozwiązanie powyższych problemów jest zabieg depilacji laserowej. Nie jest to skomplikowany zabieg choć niektórzy tak go postrzegają. To seria kilki wizyt naświetlania określonej części skóry i kilka reguł, których powinno się przestrzegać. Wizyt jest kilka aby być pewnym, że depilacja laserowa będzie permanentna. Polega ona na zniszczeniu cebulki włosowej, która musi znajdować się w stadium anagenu czyli wzrostu. Jeśli tak nie będzie to może zostać wprowadzona w stan uśpienia i za parę lat znów zacząć produkować włosy – a nikt chyba nie chciałby doświadczyć takiego przykrego nawrotu.

Zobacz: Depilacja.pl

Depilacja laserowa opiera się o działanie lasera emitującego wiązkę światła o określonej długości fali. Jest ona uzależniona od indywidualnych parametrów danej osoby. Główną role gra tutaj karnacja oraz kolor włosów. Po ustawieniu lasera kosmetolog zaczyna emitować wiązkę przesuwając laser po skórze danej osoby. Wiązka światła trafia do melaniny- barwnika skóry, która mocno się nagrzewa. Nagrzana melanina uszkadza sąsiadujące cebulki włosowe odpowiedzialne za cały proces wzrostu włosa. Tak uszkodzona cebulka włosowa nie może już produkować włosów – a, że nie ma zdolności do regeneracji to proces jest permanentny. 

Podsumowanie

Proces depilacji laserowej najlepiej przeprowadzać w renomowanych salonach, które posiadają najnowszej generacji lasery i wykwalifikowany personel. Wtedy będzie miało się pewność co do efektów zabiegu i pewności włożonych pieniędzy. Depilacka.pl to sieć salonów, która charakteryzuje się właśnie takimi cechami.

Comments are closed.