Świnoujście to miasto położone na czterdziestu czterech wyspach. Najważniejsze z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Jest to jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast w Polsce. Jest to także ważny port, w którym komunikacja miejska odbywa się za pomocą promów. Miasto to również raj dla żeglarzy, ornitologów i wędkarzy i dla każdego zwolennika natury.

Baza noclegowa i gastronomiczna w Świnoujściu

Ze względu na ogromne zainteresowanie turystów tym miastem, gospodarze zadbali o to, aby noclegi Świnoujście miało na najwyższym poziomie i dostępne było dla ludzi z różnym zasobem gotówki. Są tu więc hotele ekskluzywne, z pięcioma gwiazdkami, pensjonaty, kwatery prywatne, motele czy całe apartamenty do wynajęcia. Wszystkie pomieszczenia nowoczesne, z dostępem do internetu, z wygodnymi miejscami parkingowymi, otoczone zielenią. Noclegi Świnoujście ma poumieszczane w różnych częściach miasta.Oprócz noclegów Świnoujście zapewnia swoim turystom możliwość skosztowania dań z całego świat, ale również i kuchni regionalnej, która jest połączeniem tradycyjnej polskiej i niemieckiej. Pełno tu restauracji, barów, jadłodajni czy pizzerii.

Co trzeba zobaczyć w Świnoujściu?

Najbardziej charakterystyczną budowlą, która stanowi swoistą wizytówkę miasta, jest Wiatrak Stawa Młyny. Jest to znak nawigacyjny z końca dziewiętnastego wieku. Następnie trzeba odwiedzić latarnię morską, która jest najwyższa w Polsce. Pobyt w Świnoujściu powinno się zacząć od spaceru słynną promenadą. Ma ona kilka kilometrów długości. Znajduje się na niej pełno barów i restauracji, oraz innych atrakcji, chociażby muszla koncertowa czy fontanna.Plaża w Świnoujściu również nie ma sobie równych. Jest bardzo czysta, piaszczysta, szeroka, z doskonałym nasłonecznieniem i przejrzystą, ciepłą wodą.

Świnoujście jako twierdza morska

Miasto to było jedyną twierdzą morską, której zadaniem była obrona fortu. Aż do chwili obecnej bardzo dobrze zachowało się sporo fortyfikacji. w tym Fort Anioła, Fort Zachodni, a także Wschodni, który nazywany jest Fortem Gerharda. Pierwszy z nich, czyli Fort Anioła, przypomina rzymski zamek. Jest dostępny dla zwiedzających.Fort Zachodni znajduje się w pobliżu, również można go zwiedzać. Natomiast Fort Gerhard to jedno z nielicznych w Europie żywych muzeów. Można w nim przejść również krótkie przeszkolenie wojskowe. Fort ten leży po drugiej stronie Świny, rzeki, która przepływa przez Świnoujście.

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.

Comments are closed.

Antracitové záhradné kreslá - elegancia na terasu a balkón plastový záhradný nábytok Kvetináče na terasu - aké modely vybrať?