Świnoujście to miasto położone na czterdziestu czterech wyspach. Najważniejsze z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Jest to jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast w Polsce. Jest to także ważny port, w którym komunikacja miejska odbywa się za pomocą promów. Miasto to również raj dla żeglarzy, ornitologów i wędkarzy i dla każdego zwolennika natury.

Baza noclegowa i gastronomiczna w Świnoujściu

Ze względu na ogromne zainteresowanie turystów tym miastem, gospodarze zadbali o to, aby noclegi Świnoujście miało na najwyższym poziomie i dostępne było dla ludzi z różnym zasobem gotówki. Są tu więc hotele ekskluzywne, z pięcioma gwiazdkami, pensjonaty, kwatery prywatne, motele czy całe apartamenty do wynajęcia. Wszystkie pomieszczenia nowoczesne, z dostępem do internetu, z wygodnymi miejscami parkingowymi, otoczone zielenią. Noclegi Świnoujście ma poumieszczane w różnych częściach miasta.Oprócz noclegów Świnoujście zapewnia swoim turystom możliwość skosztowania dań z całego świat, ale również i kuchni regionalnej, która jest połączeniem tradycyjnej polskiej i niemieckiej. Pełno tu restauracji, barów, jadłodajni czy pizzerii.

Co trzeba zobaczyć w Świnoujściu?

Najbardziej charakterystyczną budowlą, która stanowi swoistą wizytówkę miasta, jest Wiatrak Stawa Młyny. Jest to znak nawigacyjny z końca dziewiętnastego wieku. Następnie trzeba odwiedzić latarnię morską, która jest najwyższa w Polsce. Pobyt w Świnoujściu powinno się zacząć od spaceru słynną promenadą. Ma ona kilka kilometrów długości. Znajduje się na niej pełno barów i restauracji, oraz innych atrakcji, chociażby muszla koncertowa czy fontanna.Plaża w Świnoujściu również nie ma sobie równych. Jest bardzo czysta, piaszczysta, szeroka, z doskonałym nasłonecznieniem i przejrzystą, ciepłą wodą.

Świnoujście jako twierdza morska

Miasto to było jedyną twierdzą morską, której zadaniem była obrona fortu. Aż do chwili obecnej bardzo dobrze zachowało się sporo fortyfikacji. w tym Fort Anioła, Fort Zachodni, a także Wschodni, który nazywany jest Fortem Gerharda. Pierwszy z nich, czyli Fort Anioła, przypomina rzymski zamek. Jest dostępny dla zwiedzających.Fort Zachodni znajduje się w pobliżu, również można go zwiedzać. Natomiast Fort Gerhard to jedno z nielicznych w Europie żywych muzeów. Można w nim przejść również krótkie przeszkolenie wojskowe. Fort ten leży po drugiej stronie Świny, rzeki, która przepływa przez Świnoujście.

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.

Comments are closed.