Nadmorskie miejscowości co roku odwiedzają tysiące Polaków. Jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy, to właśnie Bałtyk cieszy się największą popularnością a Świnoujście noclegi trzeba rezerwować jeszcze zimą.

Najpopularniejsze nadmorskie kurorty

Miejsce na letni wypoczynek można wybierać spośród około stu nadmorskich miejscowości. Większość z nich to niewielkie miasteczka, które poza sezonem wakacyjnym są bardzo spokojne. W okresie od czerwca do września przy ulicach wyrastają niewielkie restauracje i stragany a na pustej jeszcze kiedyś plaży kwitnie życie. Później wszystko wraca na stare tory.

Jest też sporo większych miast: Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg, czy znajdujące się tuż przy zachodniej granicy Świnoujście, gdzie turyści przyjeżdżają niemalże cały rok. Baza noclegowa jest znacznie bardziej rozbudowana i nie można narzekać na brak atrakcji turystycznych. Z uwagi na geograficzne położenie, wielu turystów poszukuje w Świnoujściu noclegów.

Świnoujście nazywane jest krainą 44 wysp. Trzy z nich są największe. Wolin i Karsibór są połączone Mostem Piastowskim. Zaś pomiędzy wyspami Uznam i Wolin stworzone zostało stałe i bezpłatne połączenie promowe.

Hotel, pensjonat, czy domek?

Świnoujście noclegi to głównie pensjonaty i niewielkie hotele dla turystów o dość wysokim standardzie. Z uwagi na przygraniczne położenie miasto chętnie odwiedzają także turyści z Niemiec i to oni w dużej mierze wybierają pobyty w hotelach.

Dla rodzin z dziećmi najlepszym rozwiązaniem będą domki. Większość z nich pomieści nawet 6 – 7 osób na dwóch poziomach. Często posiadają dwie łazienki i dobrze wyposażoną kuchnię. Wynajęcie domku to koszt nawet 500 – 600 zł na dobę, ale dla większej rodziny to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś chce samodzielnie przygotowywać posiłki.

Czy brzydka pogoda może popsuć urlop?

Większość osób rezerwuje swoje wakacyjne pobyty w pół roku przed wyjazdem. Pojawiające się wtedy prognozy pogody są bardzo ogólne i niemalże nigdy się nie sprawdzają. Pogoda w Polsce bywa kapryśna, więc należy liczyć się z tym, że w czasie urlopu pojawi się deszcze. Co wtedy robić?

Deszcz utrudnia letni wypoczynek. Odbiera możliwość odpoczywania na plaży albo spacerowania po parku. Nie bez powodu mówi się, że deszczowa pogoda, to barowa pogoda, bo to właśnie okoliczne knajpki pękają wtedy w szwach.

Osoby, które wybrały się na urlop z dziećmi mogą skorzystać z oferty sali zabaw. To miejsce pełne kolorowych zabawek, zjeżdżalni i basenów z kulkami pokochają wszystkie dzieci. Przeglądając Świnoujście noclegi, warto też sprawdzić, czy w samym hotelu nie jest dostępna bawialnia. Często zdarza się, że przy hotelowej restauracji znajduje się niewielki kącik z zabawkami dla dzieci

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.

Comments are closed.