Aranżując przydomowy taras zadaszony, istotne okażą się rolety – zadaszenie tarasu uzupełnione o takie dodatki stanie się znacznie bardziej funkcjonalne i przydatne. Jak zbudowana jest pergola metalowa? Jakie rolety proponowane są przez projektantów? Jak zaaranżować zadaszony taras, aby stał się ulubionym miejscem do relaksu?

Funkcjonalne rolety – zadaszenie tarasu w zasięgu ręki

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, kiedy nie chcemy co chwilę poprawiać parasola ogrodowego. Konstrukcja pergoli wznosi się na aluminiowych i modułowych elementach, a dach pergoli tworzą ruchome lamele. Konstrukcja nie wymaga dodatkowego kotwienia, co znacząco ułatwia montaż. Uwagę zwraca dach, w którym położenie lameli może być zmieniane – w ten sposób użytkownicy sami decydują o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji zamkniętej staje się wodoszczelny, a dodatkowo nie nagrzewa się, przez co w cieniu pergoli panuje chłód. Uzupełnieniem dla takiej konstrukcji są rolety – zadaszenie tarasu z roletami pozwala na jeszcze przyjemniejszy wypoczynek, z dala od spojrzeń sąsiadów. Rolety tworzone są z materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy silnym promieniowaniem.

W cieniu rolety – zadaszenie tarasu z meblami wypoczynkowymi

Praktyczne rolety to nie jedyne udogodnienie, które zaproponują nam projektanci – pod pergolą warto ustawić wybrany komplet wypoczynkowy, który dopasowany będzie do konkretnych potrzeb. Nowoczesne komplety to przede wszystkim meble technorattanowe, które doskonale wyglądać będą w aranżacjach nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych. Alternatywą mogą być mele modułowe, w których elementy danej kolekcji można wykorzystywać oddzielnie lub łączyć ze sobą.

Comments are closed.