Odpoczynek na tarasie warto wzbogacić poprzez zieleń dookoła. By zazielenić tę przestrzeń, wystarczą donice ogrodowe. Jaki pomysł na donice ogrodowe wykorzystać? Jakie kwiaty kupić?

Jaki pomysł na donice ogrodowe wykorzystać?

Przydomowy taras czy balkon to idealne miejsce do relaksu w czasie lata – przekonują projektanci i architekci. Nie trzeba wiele, by takie miejsce udekorować. Donice ogrodowe pozwolą na zazielenienie miejsca wypoczynkowego i stworzenie zielonej strefy, która z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Jaki pomysł na donice ogrodowe wykorzystać?

Szukając eleganckich donic, warto zwrócić uwagę na donice technorattanowe. Stanowią one uzupełnienie dla kolekcji z technorattanu. Donice oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, wierzch okrywa plecionka syntetyczna, odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV. Pomysł na donice ogrodowe to również możliwość wyboru donic kompozytowych, wykonanych z cementu oraz włókna szklanego. Takie donice świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach.

Pomysł na donice ogrodowe – letnie kwiaty na tarasie

Najprostszy pomysł na donice ogrodowe to bez wątpienia wykorzystanie klasycznych, letnich kwiatów, które dostępne są w kwiaciarniach i na giełdach kwiatowych czy w marketach. Niewielkie sadzonki kupujemy zazwyczaj w okolicach maja lub czerwca i osadzamy w donicach w odpowiedniej odległości od siebie. Jakie kwiaty wybrać, by zdobiły przestrzeń tarasową? Wśród najchętniej kupowanych wymienia się klasyczne pelargonie, ale również niskie goździki, wspaniale pachnącą lawendę. Miłośnicy ogrodnictwa mogą pokusić się o samodzielne wysianie roślin i obserwowanie ich wzrostu – prosta w hodowli rośliną jest nasturcja. Kwiatami w donicach możemy cieszyć się również wiosną, w tym celu cebule kwiatów takich jak narcyz, tulipany czy hiacynty wsadzamy jeszcze późną jesienią. Cebule budzą się z zimowego snu początkiem wiosny i wspaniale kwitną w marcu i kwietniu.

Comments are closed.