Nie trzeba wiele, by klasyczny posiłek zmienił się w wyjątkową ucztę. Okazuje się, że nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni, by dla siebie i swoich bliskich przygotować wyjątkowe dania. Jakie produkty kupić, by móc z nich stworzyć wartościowe posiłki?

Postaw na sprawdzone przepisy w nowej wersji

Skąd czerpać inspirację dla nowych dań? Z pewnością przydatny okaże się Internet, ale też szeroko dostępne książki kucharskie. Dodatkowo warto wspomnieć, że dzisiaj bez trudu znaleźć można przepisy dostosowane do konkretnych wymagań żywieniowych. Na polskim rynku dostępne są książki dotyczące żywienia diabetyków, ale też osób nietolerujących glutenu, osób przebywających się restrykcyjnych dietach czy cierpiących na liczne schorzenia. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich przepisów – będą one z pewnością wspierać nasze zdrowie i cieszyć.

Ryby – niedoceniane na polskich stołach

Ryby są jednymi z bardziej wartościowych produktów, które możemy przygotować w ramach obiadu. Niestety, okazuje się, że Polacy jedzą bardzo mało ryb lub też ryby niskiej jakości. To spory błąd, gdyż ryby zawierają nie tylko cenne tłuszcze, ale i witaminy. Są też najzwyczajniej smaczne. Udowadnia to przepis na delikatną raję w sosie. W tym przepisie ta smakowita ryba została podana z dodatkiem słonych kaparów oraz z octem winnym. W ten sposób klasyczna ryba nabiera niebanalnego smaku! Jeśli cenimy bardziej znane ryby, warto sięgnąć po pstrągi, które wypatroszone dostępne są w marketach. Takiego pstrąga wystarczy owinąć w folię aluminiową, dorzucając do niej świeże warzywa i ząbek czosnku, i włożyć do piekarnika na 20-30 minut. Po tym czasie ryba będzie ugotowana.

Warzywa z dodatkami

Prostym i sprawdzonym sposobem na smaczny obiad są warzywa z ulubionymi dodatkami. Takie danie wykonamy w mniej niż 30 minut. Warzywa warto podawać z ulubioną kaszą lub ryżem.

Comments are closed.