Stworzenie komfortowej przestrzeni wypoczynkowej w domu czy w mieszkaniu nie jest trudne. Pomogą w tym zarówno komplety meblowe, jak i wysokiej jakości komplety wypoczynkowe. Jakie propozycje mają dla użytkowników topowi projektanci?

Praktyczna i wygodna sofa do salonu

Odpoczynek po długim dniu w pracy czy w szkole jest wskazany. Szukając idealnego kompletu wypoczynkowego, warto zwrócić uwagę na nowoczesne sofy i kanapy narożne, które zachwycą nie tylko ponadczasowym designem, ale też wieloma udogodnieniami. Nowoczesne sofy oparte są o stelaże wykonane z płyt meblowych – takie płyty nie odkształcają się, nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Sofy uzupełnia się o sprężyny i pianki wysokiej jakości – takie połączenie gwarantuje odpowiedni poziom miękkości. Okrycie mebli jest tapicerowane – tapicerki wykonywane są najczęściej z tkanin bawełnianych, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie. Alternatywą mogą być tkaniny welurowe, które wspaniale mienią się w słońcu. Jeśli urządzamy mieszkanie blokowe, warto postawić na sofę z funkcją spania – taki mebel wieczorami zmieni się w wygodne łóżko.

Sofa z fotelem – wygodny fotel do czytania i oglądania telewizji

Uzupełnieniem dla sofy może być fotel – obecnie najmodniejszym modelem jest fotel uszak w salonie. Fotele uszaki od wielu lat królują w licznych aranżacjach skandynawskich, klasycznych czy loftowych. Fotela tego typu nie da się pomylić z żadnym innym – uszaki posiadają wysokie oparcie, wystające ponad głowę, niewielkie zagłówki po bokach, szerokie siedzisko oraz wypełnione podłokietniki. Nierzadko też uszaki uzupełnione są o niewielki podnóżek, tapicerowany w tym samym kolorze. Fotele uszaki to kwintesencja wygody: fotel ten pozwala na komfortowy wypoczynek z książką w ręku, na wygodne oglądanie telewizji czy uczestniczenie w rodzinnych spotkaniach.

 

 

Comments are closed.