Przymierasz się do zakupu okularów? Rozważasz kupno okrągłych oprawek? Zobacz, komu pasują popularne „lenonki” i przekonaj się, czy w Twoim przypadku warto po nie sięgnąć! W dzisiejszym artykule omówimy najważniejsze aspekty zaokrąglonych okularów – zapraszamy do lektury!

Okulary okrągłe – popularne, ale wymagające!

Okulary okrągłe damskie i męskie potocznie nazywane są „lenonkami” (nazwę zawdzięczają Johnowi Lennonowi, który je nosił, przez co od tego czasu stały się niezwykle modne). Niestety, to, że są popularne, nie oznacza, że są dla każdego. Warto bowiem wiedzieć, że są one wymagającymi okularami i nie na każdej twarzy będą prezentować się dobrze. 

 

Okrągłe ramki doskonale łagodzą ostre rysy twarzy, przez co prezentuje się ona łagodniej i lekko.

Okrągłe okulary – do czego pasują?

Podobają Ci się okrągłe oprawki? Zanim ruszysz na zakupy, sprawdź, do czego będą pasować!

Kanciasta twarz o ostrych rysach – lenonki „lubią to!”

Okrągłe okulary świetnie prezentują się u osób o kanciastej twarzy i ostrych rysach – taką twarz właśnie miał John Lennon. Oprawki o tym kształcie doskonale odwracają uwagę od ostro zakończonego podbródka. 

 

Co więcej, po okrągłe okulary śmiało sięgnąć mogą również osoby o owalnym kształcie twarzy – lenonki wprowadzają równowagę między długością a szerokością twarzy.

Okrągłe okulary dla kobiet i mężczyzn – nie tylko dla pociągłych twarzy

Kto jeszcze może sięgnąć po lenonki? Do takiej grupy możemy zaliczyć osoby z nieco pełniejszym licem. Polecanym wyjściem jest sięgnięcie po okrągłe okulary, w których szkła osadzone są w wyrazistych i dużych oprawkach. Takie ramki sprawdzą się do optycznego zwężenia twarzy – najlepiej sięgać po takie, które wychodziły poza obie skronie. 

 

Masz mniejszą twarzy i filigranową sylwetkę? W takim razie znacznie lepszym rozwiązaniem będą modele z subtelnym obramowaniem.

Lenonki – ubiór ma znaczenie!

Rozważając kupno okrągłych okularów, weź pod uwagę również stylizację. Lenonki niespecjalnie dobrze prezentują się w sportowych i eleganckich outfitów. Najlepiej „fitują” z niezobowiązującym, casualowym ubiorem. Są one również świetnym uzupełnieniem stylu boho.

Szukasz modnych okularów okrągłych? W takim razie odwiedź https://piekneoksy.pl/

 

Comments are closed.