Dodatkowe kilogramy, cellulit oraz wydatne boczki sprawiają, że wiele kobiet nie czuje się komfortowo ze swoim ciałem, przez co unika noszenia ulubionych ubrań. O ile odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna pomóc mogą w wypracowaniu wymarzonej sylwetki, proces ten jest wieloetapowy i długotrwały. Chcąc szybko uzyskać zauważalną poprawę wyglądu, warto dobrać odpowiednią bieliznę wyszczuplającą.

Jakie rodzaje bielizny wyszczuplającej warto wybrać?

Bielizna wyszczuplająca to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wszystkie rodzaje bielizny mające na celu optyczne wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki, a także zmniejszenie obwodów ciała. Dzięki temu łatwo ukryć prześwitujący przez ubrania cellulit, fałdki, a także uzyskać pożądany przez wiele kobiet efekt figury klepsydry.Warto jednak podkreślić, że aby bielizna wyszczuplająca w pełni spełniała swoje zadanie, powinna zostać dobrana indywidualnie do potrzeb każdej z pań, np. kobiety o sylwetce jabłka mogą wybrać wygodne majtki wyszczuplające, które pozwolą ukryć wydatny brzuszek i stworzyć talię, przez co figura będzie wyglądać na lżejszą. Panie o kształtach gruszki powinny zaś przymierzyć body ze spodenkami lub halkę, które dodatkowo wyszczuplą wydatne uda oraz biodra, podkreślając przy tym szczupłą talię i unosząc biust.

Jak dopasować bieliznę wyszczuplającą?

Wybierając bieliznę, szczególną uwagę należy poświęcić dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć swoje obwody, uwzględniając talię, biodra i uda, a w przypadku halek również biust. Porównując uzyskane pomiary z tabelą producenta, łatwo wybrać taki rozmiar, dzięki któremu produkt będzie idealnie przylegał do ciała, kompresował je, nie tamując przy tym krążenia krwi.Mit mówiący, że bielizna wyszczuplająca powinna być zakupiona w rozmiarze mniejszym niż standardowy może być bardzo szkodliwy. Za ciasne produkty dodatkowo podkreślają bowiem mankamenty figury, powodują silny dyskomfort podczas noszenia, a także prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Czy noszenie bielizny wyszczuplającej jest bezpieczne?

Działanie tego rodzaju bielizny opiera się głównie na ucisku ciała. O ile noszona jest ona sporadycznie, jedynie na specjalne okazje, a rozmiar jest idealnie dobrany do sylwetki, jej użytkowanie nie powinno mieć żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych.Nadużywanie tego rodzaju bielizny, ze względu na ucisk przez nią spowodowany może zaburzać właściwą pracę przepony, zwiększać ciśnienie w jamie brzusznej oraz wywoływać zespół nerwu skórnego bocznego uda. W konsekwencji panie mogą odczuwać problemy z oddychaniem, nasilone objawy zgagi lub ból i mrowienie nóg. Większość z tych symptomów mija po zdjęciu uciskającej bielizny.

Warto podkreślić, że bielizna wyszczuplająca to przyjaciel każdej kobiety, która chce poprawić swój wygląd, zwłaszcza podczas noszenia dopasowanych i eleganckich ubrań. Aby jednak w pełni cieszyć się z zalet tego rodzaju bielizny, warto używać jej rozważnie, tak by zdrowie nie było ceną, jaką przyjdzie zapłacić za piękny wygląd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna wyszczuplająca.

Comments are closed.