Włoskie samochody kojarzą się z niebanalnymi markami, ciekawym designem oraz wysoką jakością – to główne powody dla których tak wielu Polaków wybiera samochód z Włoch. Kupujący zwracają uwagę również na inne aspekty, takie jak cena – nierzadko jest ona bardziej atrakcyjna od tego, co proponują rodzimi sprzedawcy.

Jak sprowadzić samochód z Włoch?

Poszukiwania samochodu z Włoch mogą przebiegać na dwa sposoby. Pierwsze to samodzielnie poszukiwania, głównie na zagranicznych portalach aukcyjnych i bezpośrednie kontaktowanie się ze sprzedającymi. Proces ten wymaga czasu i cierpliwości, jednak nagrodą może być negocjowanie ceny z właścicielem. W tym przypadku konieczne będzie również zadbanie o to, w jaki sposób auto zostanie przetransportowane do Polski. Drugą opcją na samochód z Włoch jest powierzenie tego zadania komisowi samochodowemu, który specjalizuje się w ściąganiu aut dla swoich klientów. Zaletą tego rozwiązania jest bez wątpienia fakt, że oszczędzamy prywatny czas. Niestety, za taką usługę przyjdzie nam dodatkowo zapłacić.

Samochód z Włoch – formalności, których należy dopilnować w Polsce

Samochód z Włoch sprowadzony do Polski należy zarejestrować – zgodnie z prawem mamy na to 30 dni. Zanim jednak wybierzemy się do urzędu komunikacji, konieczne będzie zapłacenie akcyzy – dowód zapłaty musimy pokazać podczas rejestrowania auta. Wysokość akcyzy uzależniona będzie zarówno od pojemność silnika samochodu, jak i jego wartości. Kolejny krok to przegląd techniczny oraz wizyta u tłumacza przysięgłego, aby wykonał tłumaczenia dokumentów. Podczas 30 dni, które mamy na rejestrację samochodu, konieczne jest też wykupienie czasowego OC. W urzędzie składa się komplet dokumentów: dowód uiszczenia akcyzy, dowód rejestracyjny, zaświadczenie o badaniu technicznym, przetłumaczone dokumenty oraz potwierdzenie wniesienia wszelkich opłat rejestracyjnych.

 

 

Comments are closed.

https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ ari.pl zobacz