Prefabrykowane ściany betonowe są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą znacząco skrócić czas wznoszenia nowego budynku. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że prefabrykowane ściany jeżeli chodzi o trwałość, to dorównują one zwykłym ścianom, które wymurowane są z popularnych pustaków.

Błyskawiczna budowa

W dzisiejszych czasach inwestorzy coraz częściej korzystają z materiałów i technologii, które przyśpieszają tempo pracy. Nikogo nie dziwią więc gotowe wiązary dachowe, ściany oporowe, balkony i schody. Dzięki prefabrykacji można budować nie tylko szybciej, ale również znacznie wygodniej i taniej. Według największych specjalistów z branży budowlanej w najbliższym czasie popularność prefabrykowanych konstrukcji będzie drastycznie wzrastać. Wiele osób decyduje się na prefabrykowane ściany betonowe, aby uniknąć prac mokrych. Prefabrykowane konstrukcje można wykorzystać na placu budowy nawet przy bardzo niekorzystnej pogodzie. Pamiętać należy także o tym, że prefabrykowane ściany mogą być wykonane z różnorodnego betonu.

Dlaczego warto postawić na prefabrykowane ściany?

Jak wspomniano powyżej prefabrykowane ściany betonowe znacząco przyśpieszają wznoszenie nowego domu. Jeszcze kilka lat temu największą wadą prefabrykatów była ich wysoka cena. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się o 180 stopni, dlatego też budowanie metodami tradycyjnymi może okazać się droższe od prefabrykatów. Ceny prefabrykowanych elementów są duże tylko wtedy, gdy trzeba wykonać nietypowe konstrukcje. Na rynku pojawia się coraz więcej rzetelnych firm, które oferują ciekawe projekty przystosowane właśnie do tej technologii. Doświadczona firma dzięki prefabrykowanym ścianom jest w stanie postawić dom nawet w dwa miesiące. Olbrzymim atutem jest także to, że prefabrykowane ściany są znacznie cieńsze od murowanych odpowiedników. Zwykłe pustaki mają 25 cm, a prefabrykowane ściany mają z kolei kilkanaście centymetrów. Prefabrykowane ściany są bardzo gładkie, dlatego też można je pomalować albo wytapetować bez potrzeby równania tynkiem.

Z czego wykonane są prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykowane ściany wykonane są najczęściej z betonu konstrukcyjnego, styrobetonu albo keramzytobetonu. Wielu producentów oferuje prefabrykowane ściany z dodatkami spienionego szkła albo niewielkich dodatków polimerowych. Jeżeli chodzi o polski rynek budowlany to największym zainteresowaniem cieszą się ściany z keramzytobetonu albo zwykłego betonu. Dzięki kruszywie keramzytowemu ściany prefabrykowane są znacznie lżejsze. Warto wspomnieć także o tym, że opisywane kruszywo zapewnia lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.