Bielizna noszona w trakcie ciąży musi spełniać wiele specyficznych wymagań. Bardzo ważne jest to, aby poszczególne elementy nie powodowały ucisku. Poszukując tego typu ubrań należy kierować się własnym komfortem. Warto pamiętać też o tym, że skóra jest w tym czasie szczególnie podatna na podrażnienia. Jak wybierać odpowiednią bieliznę?

Stanik ciążowy – dobór odpowiedniego modelu

Szczególnie wrażliwą częścią ciała są w tym czasie piersi. Oprócz tego, że skóra jest podatna na swędzenie, pieczenie i zadrapania, biust powiększa się w czasie ciąży. Konieczne może być kilkukrotne kupowanie większego rozmiaru. Należy tutaj kierować się własnym komfortem, a każdy model mierzyć przed nabyciem. Nie zaleca się kupowania biustonoszy na zapas.

Stanik ciążowy powinien być przede wszystkim bezszwowy. Jego najważniejszym zadaniem jest stabilne i komfortowe podtrzymywanie biustu. Polecane rozwiązania to w tej kategorii mocno zabudowane modele typu full cup. Co jeszcze warto wiedzieć?

Rodzaj materiału i cechy charakterystyczne

Należy pamiętać o tym, aby bielizna ciążowa była wykonana z wysokiej jakości tkanin. Do polecanych zalicza się naturalne materiały, takie jak bawełna, jedwab i bambus. Większość materiałów będzie posiadała domieszki włókien syntetycznych. Nie jest to wada, ponieważ tego typu bielizna musi być też elastyczna.

Należy jednak upewnić się, że do produkcji wykorzystano włókna wysokiej jakości. Muszą one zapewniać bardzo dobrą termoregulację i cyrkulację powietrza. Uchroni to skórę przed podrażnieniami oraz zminimalizuje ryzyko infekcji intymnych części ciała, co w czasie ciąży jest wyjątkowo istotne. O czym jeszcze należy pamiętać?

Właściwy dobór bielizny ciążowej

Staniki ciążowe powinny być zaopatrzone w szerokie ramiączka o regulowanej długości. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest w tym przypadku wyjątkowo istotny. W tym czasie zaleca się również noszenie bezszwowych majtek. Najważniejszym aspektem tej części ubioru jest to, aby gumka nie uciskała brzucha.

Planując zakupy należy pamiętać o tym, aby bielizna ciążowa została dobrana w przemyślany sposób. Komfort, jaki może zapewnić będzie miał bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie. Odpowiedni krój, jakość materiału i dobrze dopasowany rozmiar to najważniejsze czynniki.

Warto wiedzieć, że wśród funkcjonalnej bielizny z tej kategorii pojawia się też wiele estetycznych i atrakcyjnych elementów odzieży. Właściwie dopasowane ubranie z pewnością okaże się korzystnym wyborem i wpłynie zarówno na komfort, jak i samopoczucie noszącej je osoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.