Obrączki złote są ponadczasowym symbolem miłości łączącej dwie osoby decydujące się spędzić ze sobą resztę życia. Wybierając obrączki, które zostaną symbolicznie wsunięte na palec podczas ceremonii w kościele albo urzędzie, należy zwracać uwagę na kilka czynników, między innymi jakość surowca użytego do produkcji biżuterii, rozmiar, sposób produkcji oraz estetykę. Oto krótki poradnik, dzięki któremu zakup obrączek będzie łatwiejszy!

Solidne obrączki złote – próba

Najważniejszym parametrem decydującym o trwałości obrączek jest próba złota. Najpopularniejszą, optymalną próbą w przypadku obrączek jest złoto 585, czyli stop zawierający 58,5% czystego kruszcu. Wśród najczęściej stosowanych domieszek wymienić możemy cynk, miedź, pallad, nikiel, a czasem srebro lub platynę. Stosunkowo miękkie, podatne na odkształcenie i zarysowania złoto wzbogacone dodatkami innych pierwiastków staje się twarde, odporne na czynniki zewnętrzne, ścieranie i zarysowanie. Szczególnie dobrymi parametrami wyróżnia się  białe złoto z powłoką z rodu. Ponadto, obrączki złote powinny być wykonane metodą bezszwową.

Estetyka

W katalogach salonów jubilerskich znajdziesz bogatą paletę różnorodnych obrączek. Możesz wybierać spośród klasycznych, gładkich modeli oraz obrączek z fantazyjnymi dekorami. Pamiętaj, że obrączki ślubne będą towarzyszyć Ci przez całe życie. Ważne jest, aby wybrany model był ponadczasowy i elegancki. Subtelnym dekorem nadającym biżuterii osobistego wyrazu będzie grawer.

Kiedy kupić obrączki?

Obrączek, w odróżnieniu od klasycznych pierścionków, nie kupuje się „od ręki”. Na wykonanie spersonalizowanej biżuterii ślubnej o określonym rozmiarze należy czekać przeważnie kilka tygodni. Uwzględnij długi czas oczekiwania w przedślubnym terminarzu, aby nie narażać się na niepotrzebny stres.

Comments are closed.