Wydaje się, że w naszym szalonym świecie opanowanym przez medialnych reklamodawców nie ma już miejsca na zwykły stojak z ulotkami. Jednak istnieją grupy klientów, którzy preferują tradycyjne podejście do zakupów i wolą bezpośrednio przyjrzeć się towarom wyeksponowanym na stojakach reklamowych.

Co to są stojaki reklamowe?

Stojakami reklamowymi nazywamy akcesoria, które pozwalają na ekspozycję materiałów reklamowych, informacyjnych, towarów. Najczęściej są to stojaki z regałami, na których umieszcza się dowolne nośniki reklamy lub towar objęty promocją.

Stojaki do reklam mogą być wykonywane z rozmaitych surowców: metalu, drewna, szkła, pleksy, włókna węglowego, innych tworzyw sztucznych, rafii, bambusa.

Zazwyczaj spotyka się stojaki wykonane z metalu – są dość lekkie, więc można je dowolnie przestawiać, są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne a odpowiednio zakonserwowane nie ulegają zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych.

Stojaki mogą mieć dowolną formę i wielkość. Można je stawiać na podłodze lub ladzie, montować na ścianach. Materiały reklamowe eksponuje się na stojakach wewnętrznych lub zewnętrznych.

Dlaczego warto zakupić stojak reklamowy?

Stojak ekspozycyjny pozwala na przybliżenie potencjalnym nabywcom informacji o usługach, flagowych towarach, nowościach, promocjach. To sposób na zainteresowanie produktem wszystkich tych osób, którzy przechodzą obok ekspozytora. Warto więc stojaki reklamowe stawiać w miejscach publicznych, w których codziennie przewija się dużo przechodniów czy klientów.

Wiele osób preferuje dokonywanie zakupów po uprzednim osobistym sprawdzeniu towaru. Tam gdzie liczy się smak, rozmiar, kolor, tekstura, miękkość, zapach nawet najlepsze media nie dorównają konfrontacji bezpośredniej, podczas której można dotykać, wąchać, smakować, przymierzać. Możliwość zapoznania się z produktem w taki sposób skraca czas decyzji o zakupie a zwroty towaru zdarzają się znacznie rzadziej, niż w przypadku zakupów dokonywanych zdalnie.

Stojaki nie tylko reklamowe

Stojaków reklamowych można używać także jako miejsc do ekspozycji materiałów zawierających istotne informacje z różnych dziedzin życia społecznego. Mamy więc stojaki ekspozycyjne w :

• Biurach obsługi klienta,

• Centrach informacji turystycznej,

• Na dworcach i lotniskach,

• w muzeach i innych placówkach kultury,

• W szpitalach, przychodniach, poczekalniach gabinetów lekarskich

oraz w wielu innych miejscach publicznych.

Gdzie najlepiej ustawić stojak reklamowy?

Eksponowanie informacji lub towarów istotne jest dla bieżącej działalności firmy, więc na pewno stojaki powinny być na wyposażeniu siedziby firmy i sklepów przez nią prowadzonych oraz na zewnątrz nich.

Bez stojaków trudno wyobrazić sobie zorganizowanie stoiska firmowego podczas targów branżowych, konferencji, wystaw, eventów firmowych z okazji wypuszczenia nowego produktu czy jubileuszu. Na pewno swoją rolę spełnią ekspozytory wykorzystane podczas promocyjnej sprzedaży towarów lub usług.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że dobrze zaprojektowany stojak reklamowy nie tylko pełni funkcję ekspozytora towaru, ale swoim wyglądem sam w sobie może być nośnikiem reklamy. Producenci stojaków reklamowych projektują personalizowane produkty z barwnymi nadrukami w kolorach firmowych, z logo firmy, nazwą czy hasłami reklamowymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Comments are closed.