Życie za granicą może stać się o wiele korzystniejsze, jeżeli chodzi o finanse. W przypadku niektórych zawodów, pozyskiwana pensja może być o wiele lepsza, dzięki czemu życie na wysokiej stopie będzie naprawdę możliwe. Dodatkowo można liczyć też na inne profity, które będą związane z zamieszkaniem w innym kraju.

Kindergeld – dodatkowe pieniądze dla rodziny

Polacy, którzy żyją w Niemczech i pracują tam legalnie, mogą postarać się o Kindergeld. Jest to zasiłek na dzieci, które są niepełnoletnie. O taki zasiłek mogą postarać się wszyscy, bez względu na to, jaki dochód na co dzień uzyskują. Ważnym jest fakt, że pieniądze przyznawane są również w tym momencie, jeżeli na co dzień dzieci pozostają na terenie Polski. Warunek jest jeden – legalne zatrudnienie, które może zostać udokumentowane. Sama wysokość dochodu nie jest brana pod uwagę. Ważne jest zatrudnienie w Niemczech, które ułatwia otrzymanie takich pieniędzy. Niemiecki zasiłek rodzinny uniemożliwia wykorzystanie polskiego zasiłku, który można także otrzymać.

Wysokość zasiłku rodzinnego w Niemczech

Czy opłaca się uzyskać zasiłek rodzinny dla dzieci w Niemczech? Tak, jak najbardziej. Są to naprawdę niemałe pieniądze – w szczególności, jeżeli porówna się je do kwot, jakie można pozyskać w Polsce. Wysokość zasiłku w Niemczech, w 2021 roku wynosi:

  • 219 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko,
  • 225 euro miesięcznie na trzecie dziecko,
  • 250 euro miesięcznie na czwarte dziecko i każde kolejne.

Jak więc widać, są to całkiem spore pieniądze, które mogą być ogromnym odciążeniem finansowym. 

Comments are closed.